Hvis du har Relatel mobiltelefoni, kan du logge ind på din Relatel-konto og se alle dine mobilopkald - både indgående, udgående og dem, du har mistet.
Vær opmærksom på at du ikke kan slette opkald fra dine opkaldslister på din Relatel-konto.
Start med at logge ind på app.relatel.dk med dine brugeroplysninger.
Klik herefter på Relatel-logoet i øverste venstre hjørne og klik herefter på "Oversigt". Vælg fanen "Opkald" i drop down-menuen.
Nu er du inde på din opkaldsliste. Her kan du sortere efter alle opkald, indgående opkald, udgående opkald eller mistede opkald.
Besvarede opkald er markeret med et grønt ikon: Peger pilen i ikonet udad, er det et udgående opkald, peger pilen indad, er det et indgående opkald.
Ubesvarede opkald er markeret med et rødt ikon: Peger pilen i ikonet udad, er det et mistet udgående opkald. Er der et x i ikonet, er det et mistet indgående opkald.
"Hjemløse" opkald er markeret med et sort ikon: Den, der har ringet til dit hovednummer, har ikke valgt en mulighed i telefonnemnuen, og opkaldet kunne derfor ikke stilles videre.
Du kan se opkaldstidspunkt, samtalevarighed og ventetid på alle opkaldene. Desuden vil du kunne se tags, såfremt du har oprettet et eller flere af disse på den enkelte kontakt.
Læs mere om tags her: https://www.relatel.dk/supportblog/tag-kontakt
Du har mulighed for at foretage forskellige handlinger på de enkelte opkald. Klik på de 3 prikker ud for det enkelte opkald, så får du denne menu frem og kan vælge mellem forskellige handlinger:
Du kan naturligvis også finde listen i vores mobil-app. Den fungerer på nogenlunde samme måde, som beskrevet ovenfor. Her skal du blot klikke ind på et specifikt opkald for at finde menuen til handlinger på opkaldet.
Kan jeg se mine ansattes opkald?
Nej, det kan du ikke. Andres ind- og udgående opkald er beskyttet af lovgivningen. Disse kan kun den pågældende medarbejder se. Du vil dog kunne se dine medarbejderes indgående opkald via jeres hovednummer.
Kan jeg se mine ansattes dataforbrug og SMS/MMS?
Administrator kan se alle medarbejderes dataforbrug (mængde), men ikke hvad data er brugt på. Administrator kan heller ikke se medarbejderes SMS'er eller MMS'er.